تبلیغات
یولداشلار - اسلام بدلی!

اسلام بدلی!

جمعه 4 شهریور 1390 04:47 ب.ظ

نویسنده : مسافر
ارسال شده در: بصیرت ،


 حرف اول)


سلام!خوبین؟چه خبر؟!

حالا که دارم این مطلب رو براتون می نویسم دیگه چند روز بیشتر ازرمضان تابستان 90 باقی نمونده!امیدوارم از این روزهای آخر هم خوب استفاده کنیم.


بیاید همدیگر رو دعا کنیم!به همین سادگی!به همین خوشمزگی!


حرف دوم)


احتمالا می دونید که قرار بود درباره ارتباط دختر و پسر حرف بزنیم،قرار مون بهم نخورده!در این باره باز ان شاالله خواهم نوشت!


ولی دراین پست روی موضوع مهم و شاید سنگین! دیگه ای قصد دارم با هم حرف بزنیم.

موضوعی که دیدن این عکس ، بهانه خوبی برای نوشتن درباره آن شد:

اسلام آمریکایی

خوب فکر می کنین این عکس چیه؟

 این گوسفند نگون بخت،چه نقشی در این سکانس از این فیلم بازی می کند؟

خوب خبرگزاری که این عکس رو منتشر کرده،در باره این عکس نوشته:

US soldiers working in the Kandahar province deliver a sheep to the Afghanistan National Army for slaughter during the Muslim festival of Ramadan. Photo: Romeo Gacad

خلاصش یعنی این که این تصویر،متعلق است به اهدای گوسفند (نذری!) از طرف ارتش آمریکا برای ماه مبارک رمضان در افغانستان !


نمی دونم این داستان رو شنیدین یا نه که روزی ،توی یکی از کشورهای اسلامی (ظاهراً‌ عراق) یه مأمور انگلیسی صدای اذان موذن رو می‌شنوه می‌گه: این یارو  چرا داره فریاد می‌زنه؟داره چی می‌گه؟ بهش جواب می دن: چیزی نیست داره،اذون مسلمونا رو  می‌گه تا بیان مسجد نماز بخونن! انگلیسیه می‌پرسه: این اذان ، به سیاست ما لطمه می‌زنه؟با ما که کاری نداره؟! جواب میدن: نه،اینا مشغول عبادتهای خودشون هستن! انگلیسیه جواب می ده:خوب، پس بذار هر چی می‌خواد فریاد بزنه...


خوب بنظرتون این عکس همون مدل 2011 این حکایت نیست!؟


دینی که مشغول شعائر و تشریفات مذهبی خودش باشه و خشکه مقدسانه به نظر خودش از دنیا کناره گیری کرده باشه ،شایسته اینه که گوسفند افطارش هم از طرف سربازای آمریکایی تهیه بشه!اصلا برادران آمریکایی ، خودشون برا همچین دین داری، آش نذری و حسنیه می سازن!این جمله رو ببینین:


«بدیهی است که اقامه شعانر و تشریفات مذهبی و انجام تکالیف شخصی،هرگز با منافع استعمارگران تصادمی ندارد.بلکه از این جهت که احساسات دینی رو اشباع می کند،خود برای عملیات ضد دینی آنان سرپوشی طبیعی است.این نقش رهبری و سازندگی اسلام است که برگترین سد راه تجاوزات بیگانگان و مانع جا پا باز کردن دزدان غارتگر است.» "مقام معظم رهبری"


سید قطب نظریه پرداز مصری در باره همین دین می گه:


«راستی چگونه ممکن است دین (با حفظ معنای این کلمه) فقط در عالم تصور و فکر جای داشته باشد و از خلوت دل مردم قدمی فراتر نگذارد،یا اگر هم قدم به دنیای خارج می نهد،فقط در لباس عبادات و تشریفات خاص جلوه گر شود و به جز محراب و مسجد اشکار نگردد،یا دست آخر فقط در زندگی شخصی و خصوصی افراد دخالت کند ولی در برابر نیروهای عظیم انسانی و پیشامدهای روزمره اجتماعی هیچ گونه نظری نداشته باشد؟»


این همان مفهومی بود که مقام معظم رهبری در سال 1345 در مقدمه کتاب «آینده در قلمرو اسلام»درباره آن می گویند:

«باید با مجاهدتی خستگی ناپذیر و با تحمل هر نوع محرومیت و ناکامی به مردم بفهمانیم،که این شی مهمل و بی خاصیت دین نیست.این ظواهر بی مغز و دور از معنی ، آن نیست که پیغمبر به عنوان آخرین و کامل ترین برنامه آسمانی به جهانیان عرضه داشت،انجام قسمتی از فرایض دینی،آن هم نه به طور کامل و با وضع اولی خود،نباید غریزه دین طلبی ما را ارضا کند و ما را از تلاش در راه دین بازدارد

امام خمینی (ره) نیز با هوشمندی تمام ،این نسخه های اسلام را نام گذاری کرد:اسلام ناب و اسلام آمریکایی!

اسلام آمریکایی

ایشون می فرمایند:
«مگر مسلمانان نمی بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانون های فتنه و جاسوسی تبدیل شدند که از یک طرف اسلام اشرافیت ، اسلام ابو سفیان ، اسلام ملاهای کثیف درباری ، اسلام مقدس نماهای بی شعور حوزه های علمی و دانشگاهی ، اسلام نکبت و ذلت ، اسلام پول و زور ، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه ها و در یک کلمه اسلام آمریکایی را ترویج می کنند و از طرف دیگر سر بر آستان سرور خویش ، آمریکای جهانخوار می گذارند.»


آری، اسلامی ابوسفیانی که از ابتدا در مقابل اسلام نبوی،اسلام حسینی،اسلام انقلابی و اسلام ناب ، منافقانه و گاه آشکارا، ایستاده است.اصلا می شود گفت آنچه حسین را به مقتل برد کفر نبود، اسلام آمریکایی بود.در واقع کربلا نبرد دو اسلام بود!اسلامی که در هر دو طرف نمازجماعت و ظواهر شرعی برقرار بود،اما باطن این کجا و آن کجا!
بنابراین اگر می خواهیم حسینی باشیم نه یزیدی، باید خوب بفهمیم که در خیمه کدام اسلام ایستاده ایم،مقام مظعم رهبری این دو نسخه از اسلام را این گونه تعریف می کنند:

  • « اولین و اصلى‌ترین نقطه در مبانى امام و نظرات امام، مسئله‌ى اسلام ناب محمدى است؛ یعنى اسلام ظلم‌ستیز، اسلام عدالتخواه، اسلام مجاهد، اسلام طرفدار محرومان، اسلام مدافع حقوق پابرهنگان و رنجدیدگان و مستضعفان.»
  • «اسلام آمریكائى یعنى اسلام تشریفاتى، اسلام بى‌تفاوت در مقابل ظلم، در مقابل زیاده‌خواهى، اسلام بى‌تفاوت در مقابل دست‌اندازى به حقوق مظلومان، اسلام كمك به زورگویان، اسلام كمك به اقویا، اسلامى كه با همه‌ى اینها میسازد. این اسلام را امام نامگذارى كرد: اسلام آمریكائى.»


مقام معظم رهبری در مرتبه اول «تحقق اسلام ناب» رو «جز با حاكمیت اسلام و تشكیل نظام اسلامى» امكانپذیر نمی دانند.» و بعد در ادامه می فرایند:

«اگر نظام سیاسى كشور بر پایه‌ى شریعت اسلامى و تفكر اسلامى نباشد، امكان ندارد كه اسلام بتواند با ستمگران عالم، با زورگویان عالم، با زورگویان یك جامعه، مبارزه‌ى واقعى و حقیقى بكند. لذا امام حراست و صیانت از جمهورى اسلامى را اوجب واجبات میدانست. اوجب واجبات، نه از اوجب واجبات. واجب‌ترین واجبها، صیانت از جمهورى اسلامى است؛ چون صیانت اسلام - به معناى حقیقى كلمه - وابسته‌ى به صیانت از نظام سیاسى اسلامى است. بدون نظام سیاسى، امكان ندارد.»


همین!

یه کمی سنگین بود!ولی خوب مطلب مهمی بود!
.
پانوشت اول: سوء تفاهم نشه!انجام شرایع بسیار مهم و انسان ساز می باشد،این بحث در نفی انجام تکالیف شخصی نیست. این بحث می کوشد روح این تکالیف را به آن تزریق کند...


پانوشت دوم: پس از انقلاب اسلامی،و ارائه این مدل از اسلام و در واقع این مدل از نگاه به ادیان به جهان،استکبار و استعمارگران برای جبران این ضربه ایی که خوردند دو کار انجام دادند:کوشیدند از بی بصیرتی برخی مسلمین سواستفاده کنند و کاریکاتوری از این اسلام انقلابی در جهان اسلام به وجود بیاورند و اسم این کاریکاتور رو «القاعده» نام گذاری کردند . از طرفی دیگر هم از بی بصیرتی عده ای توی داخل،سو استفاده کردند و سعی کردند از درون نظام اسلامی نیز کاریکاتور دیگری را نیز با عمال داخلی خود، بر علیه نظام اسلامی ایجاد کنندو این روحیه انقلابی و دینی را متوهمانه در برابر اسلام ناب و انقلاب اسلامی قرار دهند.در فتنه های اخیر،نبرد این دو اسلام بخوبی نمایش داده شد،فتنه اخیر در واقع باز هم نبرد ناب تری بین دو اسلام بود،اسلامی که هر دو نماز جمعه داشتند ولی این کجا و آن کجا!( حالا توضیح دادن هر کدام از این پانوشت ها بحث مفصلی دارد.)

                                          


پانوشت سوم:اگه در این باره خواستین بیشتر بدونین فعلا می تونید این جزوه رو دانلود کنید و استفاده کنید: (اسلام آمریکایی)


پانوشت چهارم:وقتی داشتم دنبال جمله های امام درباره اسلام آمریکایی می گشتم تو صفحه اول جستجو، به یه مطلب از وبلاگ قدیمی خودم مواجه شدم که توی 24 فرودین 1382 نوشتمش! اصلا کفم برید!(اینجا اون مطلب رو ببنید)


خوب همین!
دیگه بیشتر از این بماند برای جای دیگه ای!
موفق باشین!نظری داشتین بدین خوب!
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 5 شهریور 1390 12:09 ب.ظ