تبلیغات
یولداشلار - کتک خوردن از خودمان!!

کتک خوردن از خودمان!!

جمعه 29 مهر 1390 03:59 ب.ظ

نویسنده : سجاد
بنام خدا!
با یک موضوع جدید در خدمت شما هستیم!
همه ما دعواهای گوناگونی رو دیده بودیم، ولی دیگه اینجوریشو ندیده بودیم. " آدم از خودش کتک بخوره! "
البته موضوعی که قصد دارم در این پست بیان کنم یک موضوع علمی و واقعی است!

منظور ما از کتک خوردن از خود، یعنی کتک خوردن از خیالات خودمان، خیالات به ظاهر بی ارزشی که میتوانند واقعا برای ما خطرناک باشند. برای توضیح بیشتر، نیاز است تا با یک مفهوم آشنا بشیم:
* تفاوت و تأثیر " من " یا نفس انسان با بدن ظاهری او!
با یک مثال همه چیز روشن میشود.
شما نفسی دارید که بر « تنِ» شما تاثیر می گذارد. وقتی که شما از چیزی میترسید، هم احساس ترس را "من" شما درک میکند و جالب اینجاست که بر روی بدن شما هم تأثیر میگذارد. میبینید که وقتی که میترسید قلب گوشتی شما شروع به تپش های غیر عادی می کند، رنگ چهره تان تغییر میکند و ... . این قدر نفس آدم روی تن او تاثیر دارد که تن مظهر بسیاری از حالات من او می شود ، تا آنجا که گاهی با تحریک بدن توسط « نفس » تازه معلوم می شود چه قدرتی داشته ایم.
نقش خیال بر روی تن بسیار عجیب است . مثلاً اگر طرف در خانه تنها نشسته است ، یک مرتبه فکر کند که نکند یک دزد از دیوار بالا بیاید . در این حال اگر عقل و ایمان او به کمک آیند که مگر خدا تو را تنها می گذارد ، خدا خودش کمک می کند ؛ همین توکل انسان به خدا نمی گذارد آن خیال رشد کند . اما اگر عقل و ایمان در صحنه ی نبود و آن خیال همچنان رشد کرد و باز قدرت گرفت و رشد کرد ، یک مرتبه طرف آن دزد را بالای دیوار می یابد . اگر باز خیال کرد که حالا می آید و یک کتک محکم به من می زند ، می یابد که آن دزد آمد و شروع کرد او را زدن ، و اگر خیال کرد طوری او را زد که تمام بدنش سیاه شد ، می یابد که بدنش سیاه شد . بعد که آن خیالات رفت و آشنایان آمدند می بینند که واقعاً بدن او سیاه شده و می پذیرند که دزدی آمده و او را کتک زده و بدن او را سیاه کرده است . در حالی که او از خیالات خودش کتک خورده ، آن خیالات آنقدر قوی بود که روی بدن او تاثیر گذارد .

 
یا مثلا کسی بود که میگفت: جنیان آمدند و محکم با دست روی صورتم زدند ، و فردا صبح جای پنج انگشت روی صورتش کبود بود . این همان کتک خوردن از خیالات نفس خود است . عموم مردم این قدرها خیالاتشان را رشد نمی دهند ، چون با توکل و ایمان و عقل آن را کنترل می کنند ، ولی انسان های معمولی از خیالاتشان تاثیر می گیرند و اگر در یک تنهایی قرار گرفتند که کاملاً خیالاتشان امکان رشد کردن پیدا کرد تاثیر شدیدی از آن می گیرند.

از قدیمی ها شنیده اید که می گفتند در حمام ها اگر صبح زود می رفتیم جنیان را می دیدیم . چون اولاً : وقتی تنها در حمام بودند جنیان را می دیدند زیرا تنهایی ؛ خیال پرور است . ثانیاً : در آن فضا به جهت بخار زیاد ، اکسیژن به اندازه ی کافی موجود نبود و لذا به بدن فشار می آورد و قوه ی وهمیه قوی می شد ، وقتی قوه وهمیه قوی شد انسان هر چه را انتظار دارد می سازد ، آنقدر هم شدید می سازد که از آن تاثیر می گیرد . طرف می گوید خودم دیدم در جنگل که بودم از لابلای درخت ها یک مرتبه کسی آمد و شروع کرد به زدن من ، و این هم جای مشت او ، و واقعاً به اندازه جای مشت صورت او ورم کرده است ، شما می مانید که آخر اینجا جایی نیست که کسی پنهان شده باشد و بعد هم بیاید این بنده خدا را کتک بزند . غافل از اینکه او در آن تنهایی با رشد خیالات ، از خودش کتک خورده ، منِ او آنقدر قدرت دارد که به این شکل بر بدن او تاثیر بگذارد . در حالی که ما این تاثیرات را به پای انسان یا جنی می گذاریم.
البته ما نمی خواهیم وجود جن را رد کنیم، بحث ما بر روی نقش نفس انسان بر خود اوست.
خوب، دیگه داره طولانی میشه، امیدوارم هیچ وقت از خودتون کتک نخورید!
فعلا!
(مقاله ای در راسخون)دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 30 مهر 1390 04:21 ب.ظ