تبلیغات
یولداشلار - زخم انیمیشن‌های هالیوودی بر روح کودکان ایرانی

زخم انیمیشن‌های هالیوودی بر روح کودکان ایرانی

جمعه 18 شهریور 1390 09:26 ق.ظ

نویسنده : حسین حرمتی
ارسال شده در: بصیرت ،
سلام دوستان

حالتون چطوره؟!     ...

خوب هستین؟!     ...

امروز میخوام براتون درمورد آثار انیمیشن های های هالیوود که در صدا و سیمای ایران هم پخش میشه براتون بنویسم...

اگر سالها پیش کودکان این سرزمین، لی لی، گرگم به هوا و خاله بازی می‌کردند، الآن بیشتر وقت خود را پای انیمیشن های رنگین می‌گذرانند و مادران خرسند از کمتر نگران بودن هستند! اما ای بسا که باید نگران‌تر بود...

جنگ نرم


در وسطی و گرگم به هوا اگر نگران خراش پای کودکان بودید در موج انیمیشن های هالیوودی باید نگران زخم‌های فکری و روحی بود.

 اگر کودکان شما ساعت‌ها جلوی تلویزیون می نشینند و انواع آن موهومات 1500 تومانی را می‌بینند به تبعات آنها نیز باید فکر کرد. سری به محتوای فرهنگی این کارتون‌ها بزنیم و با درنگی گاهی کنار کودکمان بنشینیم و در دیدن همراهش باشیم. آنگاه است که شاید به عمق یک فاجعه فرهنگی پی ببریم...

تمایلات جنسی پنهان در بسیاری از این انیمیشن‌ها و اباحه‌گری‌های خاص آنها ذهن سلیم و پاک کودکان را آلوده می‌سازد. خشونت لجام گسیخته آنها هر کودکی را از خود بی خود می‌کند، شاید بسیاری از حرکات کودکان برای ما سؤال برانگیز باشد و گاهی خنده آور اما آثار مخرب فرهنگی و اخلاقی این انیمیشن‌ها بسیار بالاست.

نهیبی که انیمیشن های هالیوودی یا 1500 تومانی از جایی که فکرش را نمی‌کنیم به فرهنگ کودکان ما آسیب‌های جدی وارد می‌کند و اباحه‌گری محض آنان در تضاد کامل با فرهنگ ایرانی و اسلامی ماست.


متاسفانه باید اعلام شود صداوسیمای ما هم از این موارد بی نصیب نیست...
 
گاهی الفاظی که بین شخصیت های کارتونی،عروسکی یا واقعی بیان می شود اصلا و ابدا مناسب سن کودک نیست ولی براحتی و به شوخی بیان می شود .

وقتی در یک برنامه به اصطلاح طنز پسربچه ای به خواست پدر براحتی همسایه ی بزرگسال و فرزندش را به نحو زننده ای از خانه بیرون می کند بدون انکه حتی برای ظاهر هم شده فرزند با خواست پدر کوچکترین مخالفتی در ذم این عمل نمی کند .

نظیر این اسیب ها را در بین بازی های انان نیز مشاهده می شود . بچه ها براحتی الفاظی مانند ( کشتن ) و ( دزدی ) و ( دروغگویی به پلیس ) را به زبان می اورند در حالیکه هیچگونه اطلاعی از عواقب اینها ندارند و جالب ان است گاهی اوقات این افراد بیشتر افراد زرنگ و باهوش جلوه داده می شوند .


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 18 شهریور 1390 09:28 ق.ظ